Історія

Історія
Тернопільської обласної ветеранської організації
Асоціації ветеранів МВС України

На кінець двадцятого століття на теренах області існували міські і районні ветеранські організації учасників Великої Вітчизняної війни, до яких приєднувалися і ветерани післявоєнного статусу. З пенсіонерами органів внутрішніх справ ті громадські організації практично не працювали.  Всі громадські структури  працювали під керівництвом кадрових апаратів і статусу юридичної особи не мали. Ці позиції не дозволяли їм отримувати матеріальну допомогу у порядку встановленому чинним законодавством. Всі матеріальні витрати на організацію підтримки ветеранів та на проведення колективних  заходів брали на себе місцеві міліцейські підрозділи. Проте, у зв’язку із системним і довготривалим погіршенням фінансування органів внутрішніх справ, питання підтримки ветеранів ставало вирішуватися  набагато складніше. Скорочення чисельності кадрових служб також значно ускладнили процеси взаємодії громадських ветеранських організацій з діючим складом органів внутрішніх справ.Тому, задля надійного збереження своїх конституційних прав і соціальних здобутків, виникла нагальна суспільна потреба у створенні громадських ветеранських організацій, які б мали можливість захистити своїх членів від чиновницького свавілля та створити умови для гідного існування ветеранів і пенсіонерів органів внутрішніх справ.Одним із перших кроків задля реалізації своїх прав було створення на установчих зборах 22 лютого 2003 року спілки ветеранів  апарату Управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області під назвою «Кремінь». На цих зборах було затверджено Статут Спілки, який 26.03.2003р. був зареєстрований виконавчим комітетом Тернопільської міської ради. Керівним складом ради Спілки була проведена робота по виготовленню гербової печатки і штампу, відкрито розрахунковий рахунок у банку.Засновниками спілки стали Біловус Теодор Дмитрович, Воронін Володимир Миколайович і Рейма Віталій Григорович. Першим головою Спілки було обрано Біловуса Т.Д.

Наступним логічним етапом вже було створення обласної системи захисту ветеранів і пенсіонерів органів внутрішніх справ, а тому протоколом №3 засідання ради спілки «Кремінь» від 13  листопада  2003 року було прийнято рішення про створення Тернопільської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України.

У цей же день були проведені установчі збори, на яких було прийнято Положення обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України. Засновниками її стали  представники первинних організацій ветеранів органів внутрішніх справ: Спілка ветеранів органів внутрішніх справ апарату управління внутрішніх  справ Міністерства внутрішніх справ України “Кремінь”, ( делегати Біловус Т.Д., Воронін В.М.),  Шумська районна організація ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України ( делегат Бойко Я.М.) та Бучацька районна організація ветеранів та пенсіонерів  органів внутрішніх справ ( делегат Простий В.П.).

У зв’язку із змінами порядку реєстрації громадських організацій органами реєстрації було видано свідоцтво про реєстрацію організації № 34 від 05.01.2005 року. На час реєстрації загальна кількість ветеранів і пенсіонерів органів внутрішніх справ області складала 3178 чоловік.

Основною метою Організації стали сприяння забезпеченню соціальної справедливості, пріоритету загальнолюдських цінностей, всебічний захист законних прав, соціальних економічних, вікових та інших інтересів своїх членів.

У витоків створення Організації стояли активісти ветеранського руху Тернопілля, які взяли на свої плечі тягар нелегкої громадської діяльності і за яку жоден з них не отримував матеріальних благ тільки теплі слова від своїх соратників по зброї та боротьбі із злочинністю.


Біловус Теодор ДмитровичЗ моменту створення до квітня 2011 року очолював Тернопільську обласну ветеранську організацію Асоціації ветеранів МВС України– Біловус Теодор Дмитрович. Полковник міліції у відставці. Народився 14 березня 1950 року в с.Годів, Зборівського району. 1987 року закінчив Тернопільський фінансово- економічний інститут. З 1973 року служив в органах внутрішніх справ на різних посадах, починаючи від оперуповноваженого відділу оперативної служби УВС. Закінчив службу начальником управління кримінального пошуку УМВС України в Тернопільській області. Звільнився в 2000 році з цієї посади. Після чого продовжив роботу на посаді радника начальника управління по роботі з громадськими організаціями (2004-2007 р.р.).

 


 

Воронін Володимир МиколайовичОдним із засновників обласної організації є Воронін Володимир Миколайович. Полковник міліції у відставці. Народився  22 квітня 1950 року у м. Канів Черкаської області. Закінчив Тернопільську філію Львівського політехнічного інституту ( 1976) нині –  Тернопільський державний технічний університет ім. І. Пулюя), Академію МВС СРСР у м. Москва (1985). Завершив службу на посаді начальника Штабу Управління внутрішніх справ в Тернопільській області. Політичний і громадський діяч. Від 2003 голова Тернопільської обласної Асоціації громадських формувань „Охорона порядку”. У 2006 обраний депутатом Тернопільської обласної ради п’ятого скликання. Від 2008 – голова Тернопільської обласної громадської організації „Захист прав споживачів”. Поет-сатирик, журналіст. У 2009 році Володимира Вороніна прийнято до складу Національної Спілки журналістів України. Автор багатьох  публіцистичних гостросюжетних статей в обласних журналах і газетах. Вийшли з друку три його книги, з них дві політичної сатири: у 2006 році – „Сон у руку”, а у 2009 році  – „Зриваючи маски”.


 

Простий Володимир ПарфентійовичЩе одним засновником обласної організації є голова Бучацької ветеранської організації член ради – Простий Володимир Парфентійович. Підполковник міліції у відставці. Народився 3 листопада 1953 року народження в с.Вишнівчик Теребовлянського р-ну. В 1981 році закінчив Львівський політехнічний інститут. З 1986 року в органах внутрішніх справ, на різних посадах. Пройшов шлях від начальника відділення Державної автомобільної інспекції Бучацького райвідділу, начальника відділення Чортківського відділу  дорожньої міліції при УДАІ УМВС України в Тернопільській області до начальник штабу окремої роти ДПС ВДАІ УМВС в Тернопільській області. Звільнився з посади заступника начальника Бучацького РВ УМВС України в Тернопільській області. Громадський і політичний діяч. У 2006 році обраний депутатом Бучацької районної ради. Голова постійної комісії з питань законності і охорони довкілля Бучацької районної ради. Голова Бучацької районної ветеранської організації та  Бучацької районної асоціації громадських формувань «Охорона порядку».


Бойко Ярослав МиколайовичЧетвертим засновником обласної організації був покійний керівник Шумської первинної організації Асоціації ветеранів  МВС України, член ради – Бойко Ярослав Миколайович.  Підполковник міліції у відставці. Народився 26 грудня 1935 року в с. Чехов Монастирського району. В 1972 році закінчив Київську вищу школу міліції. З 1958 року в органах внутрішніх справ на різних посадах. Пройшов шлях від оперуповноважений карного розшуку Бучацького РВ до  начальник Шумського РВ звідки і звільнився на пенсію у 1983 році. Цікавий факт , що Бойко був звільнений на пенсію за те , що його син в одному  з барів Збаража заспівав пісню « Ще не вмерла Україна».

 

 


 

Семащук Павло ПетровичБез активної життєвої позиції члена ради  – Семащука Павла Петровича діяльність Організації не була би такою повноцінною і ретельно підготовленою. Народився  14 квітня 1949 року в м. Почаїв, Тернопільської області. Полковник міліції у відставці. У 1987 році закінчив Академію МВС СРСР. В органах внутрішніх справ  із 1972 року. Пройшов шлях від оперуповноваженого державної служби з економічною злочинністю, начальника Ланівецького райвідділу внутрішніх справ, начальника Штабу УМВС України до заступника начальника УМВС України в Тернопільській області. В період з 1995 року по 2000 рік  очолював кадровий  підрозділ УМВС України в Тернопільській області.

Без його практичних порад та енергії робота активістів Організації була би менш глибокою та всеохоплюючою. Його знання кадрової та виховної роботи слугує реалізації багатьох заходів, що проводяться в рамках захисту прав ветеранів і пенсіонерів органів внутрішніх справ.    Являється співзасновником і очолює Тернопільську міську громадську організацію «Клуб ветеранів «Динамо».

Лисаковський Іван ФедоровичВагомий внесок у діяльність Організації вніс член ради – Лисаковський Іван Федорович. Полковник міліції у відставці. Народився  5  липня 1946 року. 1982 році закінчив Київську Вищу школу міліції. В ОВС з 01.10.1971 року. Пройшов шлях від інспектора карного розшуку Тернопільського міського відділу УМВС України, його начальника відділення карного розшуку, заступника начальника кримінальної міліції, начальника управління карного розшуку УМВС України до заступника начальника управління – начальника міліції громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області. звільнився з органів внутрішніх справ у 2000 році. З квітня 2011 по червень 2013 очолював обласну ветеранську організацію.

 

Рейма Вiталiй ГригоровичОдин із співзасновників міської ветеранської організації «Кремінь», член ради Організації – Рейма Вiталiй Григорович.  Полковник міліції у відставці. Народився   1 січня 1945 року. В 1970 році закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний інститут. В ОВС з 01.08.1970 року.

Пройшов шлях від інструктора по фізкультурній роботі Копичинецької виховно-трудової колонії УВС Тернопільського облвиконкому, заступника начальника Тернопільського міського відділу УМВС України по роботі з кадрами до начальника відділу охорони громадського порядку міліції громадської безпеки України в Тернопільській області. Звільнився з ОВС за вислугою років 16.06.1998 р.

 

Родзоняк Роман ПетровичЗаслуженим авторитетом серед ветеранів і пенсіонерів користується член ради  – Родзоняк Роман Петрович. Підполковник міліції у відставці. Народився 1 червня 1949 року в с. Вербовиця  Теребовлянського р-ну. З 1972 року в органах внутрішніх справ на різних посадах . Пройшов шлях від інспектора групи медвитверезника, старшого дільничного  інспектора міліції до начальника відділення по організаційній роботі відділу дільничних інспекторів Тернопільського міського відділу УМВС України. Звільнився у 1997 році з посади начальники відділу дільничних інспекторів міліції міліції громадської безпеки Тернопільського міського відділу УМВС України. Громадський діяч. Один із найперших засновників і керівників Тернопільського  міського громадського формування «Охорона порядку». Голова Тернопільської міської ветеранської організації. За активну роботу по взаємодії з органами внутрішніх справ неодноразово заохочувався правами Міністра внутрішніх справ України та відзнаками органів місцевого самоврядування.

Стефанишин Микола ОлексійовичОдин із засновників Чортківської ветеранської організації член ради  –  Стефанишин Микола Олексійович. Підполковник міліції у відставці. Народився 16 вересня 1925 року в с. Капустинці Чортківського району. З 1944 по 1950 рік  служив в Радянській армії. З 1956 року пройшов службу від  дільничного інспектора Чортківського райвідділу внутрішніх справ, оперуповноваженого Чортківського РВ, інспектора відділення карного розшуку по справах неповнолітніх до  начальника відділення карного розшуку Чортківського РВ. Звільнився на пенсію у 1984 році. Довгий час очолював Чортківську районну ветеранську організацію.

 

Придомірський Володимир МихайловичСкладний життєвий шлях пройшов член ради – Придомірський Володимир Михайлович. Підполковник міліції у відставці. Народився 1 січня 1941 року в с. Росковатець,  Підволочиського району. В 1973 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету. З 1960 по 1963 року служив в Радянській армії. З 1966 року служив у органах внутрішніх справ. Пройшов шлях від оперуповноваженого карного розшуку Зборівського райвідділу міліції, начальника відділення Почаївського сільського відділення міліції Кременецького райвідділу, начальника відділу лікувально-трудового профілакторію УВС в Тернопільській області до начальника відділення карного розшуку  Підволочиського райвідділу внутрішніх справ. Звільнився у 1991 року з посади заступника начальника режиму і оперативної роботи  лікувально-трудового профілакторію УВС в Тернопільській області. Очолював Лановецьку районну ветеранську організацію


В серпні 2004 року на черговій конференції в склад обласної ветеранської організації прийнято Кременецьку, Козівську, Чортківську, Лановецьку районні та Тернопільську міську ветеранську організацію ветеранів органів внутрішніх справ. Таким чином в склад обласної організації входило 8 ветеранських організацій на правах колективних членів. В такому складі обласна організація проіснувала до 2011 року.

З приходом до керівництва обласною міліцією генерал-майора міліції Федора  Бортняка відбулась подальша активізація обласної ветеранської організації. За його сприяння 10 листопада 2010 року вперше в області проведено вшанування пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ.По його ініціативі цього ж року працівники органів внутрішніх справ області віддали свій одноденний заробіток в розмірі 70 тисяч гривень на розвиток ветеранської організації.

Враховуючи здобутки , а також існування чималої кількості невирішених проблем у роботі з ветеранами 26 березня 2011 року достроково була проведена конференція обласної  ветеранської організації. Конференція визначила основні напрямки подальшої діяльності ветеранської організації, обрано раду обласної організації в кількості 30 чоловік, до складу якої ввійшли всі голови Рад первинних ветеранських організацій.

Головою Ради обласної ветеранської організації було обрано Лисаковського Івана Федоровича , його заступником – Головатого Григорія Васильовича , головою ревізійної комісії – Ненашко Анатолія Омельяновича. Було обрано президію Ради в кількості 11 чоловік , до складу якої крім керівників увійшли : Біловус Т.Д., Воронін В.М., Войцехівський В.К., Простий В.П., Родзоняк Р.П., Семащук П.П., Огарко В.В., Чурілов Г.А., Тютюнник Р.І.

Конференція визнала 2011-2012 рр. роками первинних ветеранських організацій. З метою підвищення рівня роботи Рада оголосила в 2012 році огляд-конкурс первинних ветеранських організацій. За час огляду-конкурсу були створені та зареєстровані в органах юстиції Борщівська , Чортківська , Монастириська , Теребовлянська , Підволочиська , Лановецька та Підгаєцька районні ветеранські організації. Таким чином в 2012 році була повністю сформована Тернопільська обласна ветеранська організація та встановлено фіксований облік її членів.

7 червня 2013 році в зв’язку з хворобою , а потім і смертю Лисаковського Івана Федоровича , достроково проведена конференція обласної ветеранської організації. Головою організації та головою Ради  обрано Головатого Григорія Васильовича. Склад керівних органів залишився в попереднім.

На сьогоднішній день Тернопільська обласна ветеранська організація Асоціації ветеранів МВС України складається із  1100 членів , які представляють інтереси понад 3500 пенсіонерів органів внутрішніх справ області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *